Metal işçileri ‘hayır’ diyecek Reviewed by mustafa on . Birleşik Metal-İş Sendikası'nın (BMİS) örgütlü olduğu işyerlerinde temsilcilik ve baştemsilcilik görevini sürdüren 87 sendikacı, referandumda 'hayır' diyecekler Birleşik Metal-İş Sendikası'nın (BMİS) örgütlü olduğu işyerlerinde temsilcilik ve baştemsilcilik görevini sürdüren 87 sendikacı, referandumda 'hayır' diyecekler Rating:

Metal işçileri ‘hayır’ diyecek

Birleşik Metal-İş Sendikası’nın (BMİS) örgütlü olduğu işyerlerinde temsilcilik ve baştemsilcilik görevini sürdüren 87 sendikacı, referandumda ‘hayır’ diyeceklerini açıkladı

BMİS’in örgütlü olduğu fabrikalarda temsilci ve baştemsilci görevini yürüten 87 sendikacı ‘hayır’ dedi.

Metal işçileri, özelleştirmelerle geleceği yokeden, satılan yerlerde işçileri 4-C’ye mahkum bırakan, taşeronlaşmayı ve esnek çalışmayı yayan, sağlık hakkını paralılaştıran, eğitimi piyasaya açan, mezarda emekliliği dayatan, yüzbinlerce insanı işsizliğe sürükleyen AKP iktidarının hazırladığı anayasaya ‘hayır’ diyeceklerini duyurdu.

Yeni saldırılar bizi bekliyor
İşçilerin imzaladığı ortak metinde, “Referandum sonrası sermayenin ve hükümetin gündeminde haklarımıza saldırı niteliği taşıyan büyük paketler olduğunu biliyoruz. “Ulusal istihdam stratejisi” adı altında işgücü maliyetlerini düşüren, esnek çalışmayı yaygınlaştıran düzenlemeler gündemde… Kiralık işçilik mecliste bekliyor… Ve kıdem tazminatlarımız. Tasfiyesi için gün sayıyorlar. İşkolumuzda başlayan grup toplu iş sözleşmelerinde bu çerçevenin yansımalarını bulacağız. Tüm bunlardan cesaret bulan patronların grup toplu iş sözleşmelerinde kazanılmış haklarımıza yöneleceğini biliyoruz. Bunun için referandumda ‘hayır’ diyeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

İmzacı sendika baştemsilci ve temsilcilerinin listesi:

1. Süleyman Bağ ABALIOĞLU İşyeri sendika baştemsilcisi
2. Murat Buzdere AKKARDAN İşyeri sendika temsilcisi
3. Metin Çakal AREVA İşyeri sendika temsilcisi
4. Gökhan İmamoğlu AREVA İşyeri sendika baştemsilcisi
5. Kadir Gedik ARFESAN İşyeri sendika baştemsilcisi
6. İbrahim Dil ARFESAN İşyeri sendika temsilcisi
7. Mustafa Çataltepe ARFESAN İşyeri sendika temsilcisi
8. Muzaffer Erken ARPEK İşyeri sendika temsilcisi
9. Fatih Sevik AYKİM İşyeri sendika baştemsilicisi
10. İmam Aslan Tekin AYKİM İşyeri sendika temsilcisi
11. Cengiz Ortaçlıgil BALIKÇIOĞLU PRES DÖKÜM İşyeri sendika baştemsilcisi
12. Deniz Ilgan ÇİMSATAŞ İşyeri sendika baştemsilcisi
13. Temel Gül ÇİMSATAŞ İşyeri sendika temsilcisi
14. Adem Gün ÇİMSATAŞ İşyeri sendika temsilcisi
15. Salih Karakoç ÇİMSATAŞ İşyeri sendika temsilcisi
16. Mehmet Gürsoy LEGRAND İşyeri sendika baştemsilcisi
17. Atilla Işık LEGRAND İşyeri sendika temsilcisi
18. Yusuf Rişvan BOSAL İşyeri sendika baştemsilcisi
19. Mehmet Gaddar BOSAL İşyeri sendika temsilcisi
20. Gazi Haşhaş BOSAL İşyeri sendika temsilcisi
21. Satı Yalçın ÇAYIROVA BORU İşyeri sendika baştemsilcisi
22. Erdal Başer ÇAYIROVA BORU İşyeri sendika temsilcisi
23. Ümit Aslaner DELPHİ İşyeri sendika baştemsilcisi
24. Aytaç Çilenger DELPHİ İşyeri sendika temsilcisi
25. Cengiz Uysal DELPHİ İşyeri sendika temsilcisi
26. Ahmet Akgül DELPHİ İşyeri sendika temsilcisi
27. Recai Büyükbeyaz DEMİSAŞ İşyeri sendika baştemsilcisi
28. Selçuk Balcı DOSTEL MAKİNA işeyeri sendika baştemslicisi
29. Murat Kapucu DOSTEL MAKİNA İşyeri sendika temsilcisi
30. İsmail Görgü DOSTEL MAKİNA İşyeri sendika temsilcisi
31. Engin Demir EREN BALATA İşyeri sendika baştemsilcisi
32. Selahattin Açıkgöz EREN BALATA İşyeri sendika temsilcisi
33. Sinan Güler EREN BALATA İşyeri sendika temsilcisi
34. Erdoğan Özdemir EJOT TEZMAK İşyeri sendika baştemsilcisi
35. Birhan Sezgin EJOT TEZMAK İşyeri sendika temsilcisi
36. İlker Tetik EJOT TEZMAK İşyeri sendika temsilcisi
37. Turan Güngör FTB/LISI İşyeri sendika baştemsilcisi
38. Erkan Uğurluel FTB/LISI İşyeri sendika temsilcisi
39. Evren Aktürk FTB/LISI İşyeri sendika temsilcisi
40. Mustafa Doğanay GEA KLİMA İşyeri sendika temsilcisi
41. Namık Kar GİMSAN İşyeri sendika baştemsilcisi
42. Seyhan Kasapoğlu GİMSAN İşyeri sendika temsilcisi
43. Erol Bat GÜVEN ELEKTRİK İşyeri sendika baştemsilcisi
44. Gülten Taştan GÜVEN ELEKTRİK İşyeri sendika temsilcisi
45. Hüseyin Kuruel GÜVEN ELEKTRİK İşyeri sendika temsilcisi
46. İsa Akın HİMAK İşyeri sendika baştemsilcisi
47. Mehmet Tokgöz JANTSA İşyeri sendika baştemsilcisi
48. Mustafa Kaftan JANTSA İşyeri sendika temsilcisi
49. Sedat Balıkçı JANTSA İşyeri sendika temsilcisi
50. Erhan Topal KONVEKTA KLİMA İşyeri sendika baştemsilcisi
51. Ruşen Kasapoğlu KONVEKTA KLİMA İşyeri sendika temsilcisi
52. Seyfi Bektaş KONVEKTA KLİMA İşyeri sendika temsilcisi
53. Mustafa Benek KROMAN DEMİR-ÇELİK İşyeri sendika baştemsilcisi
54. Engin Kulu KROMAN DEMİR-ÇELİK İşyeri sendika temsilcisi
55. Serkan Çavuşoğlu PANCAR MOTOR İşyeri sendika baştemsilcisi
56. Murat Özden PANCAR MOTOR İşyeri sendika temsilcisi
57. Basri Dönmez PAKSAN MAKİNA İşyeri sendika temsilcisi
58. Mustafa Urtimur POLKİMA İşyeri sendika baştemsilcisi
59. Abdullah Pekçakar POLKİMA İşyeri sendika temsilcisi
60. Nurettin Yavuz POLKİMA İşyeri sendika temsilcisi
61. Saffet Dündar POLY METAL İşyeri sendika baştemsilcisi
62. Şükrü Ak POLY METAL İşyeri sendika temsilcisi
63. Bayram Dilek RSA TESİSAT MALZEMELERİ İşyeri sendika baştemsilcisi
64. Selahattin Elibul RSA TESİSAT MALZEMELERİ İşyeri sendika temsilcisi
65. Hasan Gencay SARKUYSAN İşyeri sendika baştemsilcisi
66. Mustafa Tozkoparan SARKUYSAN İşyeri sendika temsilcisi
67. Ömer Kara SARKUYSAN İşyeri sendika temsilcisi
68. İsmail Sungur SARKUYSAN İşyeri sendika temsilcisi
69. Ferdi Bayram SCM OTOMOTİV İşyeri sendika temsilcisi
70. Ensar Kaya SCM OTOMOTİV İşyeri sendika temsilcisi
71. Hakan Tezcan SERİ-İŞ İşyeri sendika temsilcisi
72. Çağlar Narin SERİ-İŞ İşyeri sendika temsilcisi
73. Fuat Köprülü SSYB İST. DONATIM BÖLGE İşyeri sendika baştemsilcisi
74. Mehmet Erten SSYB İZMİR DONATIM BÖLGE İşyeri sendika baştemsilcisi
75. Resul Öncül ŞENKAYA DÖKÜM işyeri sendika baştemsilcisi
76. Ertaş Metinalp TİTAN JANTSA İşyeri sendika baştemsilcisi
77. Murat Yılmaz TİTAN JANTSA İşyeri sendika temsilcisi
78. Nurullah Yılmaz TİTAN JANTSA İşyeri sendika temsilcisi
79. Cengiz Koral TOTOMAK İşyeri sendika baştemsilcisi
80. Mehmet Elmas TOTOMAK İşyeri sendika temsilcisi
81. Aydın Belet TOTOMAK İşyeri sendika temsilcisi
82. Ali Gündüz YÜCEL BORU İşyeri sendika aştemsilcisi
83. Bülent Akarsu YÜCEL BORU İşyeri sendika temsilcisi
84. Dilek Başıbüyük YÜCEL BORU İşyeri sendika temsilcisi
85. Şinasi Atıcı ZF LEMFÖRDER İşyeri sendika baştemsilcisi
86. Salih Güngör ZF LEMFÖRDER İşyeri sendika temsilcisi
87. Nurettin Karadağlı ZF LEMFÖRDER İşyeri sendika temsilcisi

Sendika.Org

© CopyLEFT Sendika.Org'un tüm yazılı ve görsel içeriği kaynak göstermek koşuluyla özgürce kullanılabilir.

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann
Scroll to top